Kasetony świetlne

Kasetony reklamowe mają zastosowanie w działaniach reklamowych są stworzone z tworzywa sztucznego, zwykle instalowane na budynkach lub wolno stojące. Kasetony mogą być jednostronne lub dwustronne, ponadto są niewielkich rozmiarów. Potrzebują większych niż bannery czy szyldy nakładów finansowych, dlatego nie dziwi małe nimi zainteresowanie.

Częstotliwość wykorzystywania. 
Kasetony świetlne zdecydowanie częściej wykorzystywane są w działaniach reklamowych firm dysponujących własnym działem reklamowym. Firmy, które takiego działu nie posiadają, aż w 7 na 10 przypadków nigdy nie zastosowały tego narzędzia. Można przypuszczać, że firmy te będą wykorzystywały kasetony przy okazji wszelkiego typu wydarzeń, w których będą uczestniczyć jako organizator lub sponsor. Należy przypuszczać, że z tego właśnie powodu kasetony wykonywane dla tych firm powinny być zaprojektowane na mocniejszej konstrukcji, gotowe na dynamiczną, ruchomą eksploatację. Wpływ na częstotliwość stosowania kasetonów ma natomiast branża reprezentowana przez firmy. Kasetony pod względem generowania korzyści najmniej docenione zostały przez firmy z branży handlowej. Spośród tych, którzy zadeklarowali, że w działaniach reklamowych posługują się tym narzędziem, najwięcej było przedstawicieli branży handlowej. W kontekście częstotliwości wykorzystywania kasetonów świetlnych nie odnotowano zasadniczej różnicy pomiędzy stanowiskiem firm małych i średnich z tą różnicą, że te ostatnie nieco częściej wykorzystują kasetony z częstotliwością „okazjonalną” – czyli raz w kwartale lub rzadziej. Zdecydowanie najrzadziej korzysta zaś z tego rozwiązania branża produkcyjna. Fakt, że zastosowanie kasetonów świetlnych przyniosło firmie realne korzyści, najczęściej podnoszony był przez przedstawicieli branży produkcyjnej, a nieco rzadziej przez osoby reprezentujące inne branże.

Reklama medialna

Reklama medialna sąsiaduje razem z reklamą zewnętrzną przynależy do szczebla reklamy na skalę masową. Zazwyczaj promocja przy pomocy mediów masowych zarządzana jest w formie rozłożonej w czasie kampanii dlatego podejmowanie reklamy w prasie, radiu, telewizji czy Internecie nazywane jest w dalszej części także kampanią reklamową. Celem reklamy jest w zależności od potrzeb zleceniodawcy jest prezentacja, kształtowanie popytu utrzymywanie rynku zbytu danego produktu. Naturalnie, w przypadku działalności biznesowej zwykle mamy do czynienia z reklamowaniem produktów w postaci towarów i usług, rzadziej nakłanianiem do wsparcia idei i postaw. Należy zauważyć, iż rynek reklamy medialnej jest stosunkowo niestabilny świadczy o tym dobitnie choćby spadek nakładów na reklamę pod wpływem kryzysu gospodarczego. Poprzez reklamę medialną rozumieć należy formy zachęcania do zakupu towarów, korzystania z usług, popierania idei i postaw, które rozpowszechniane są jak już wspomniano w mediach masowych: prasie drukowanej, radiu, telewizji oraz Internecie. Jeśli chodzi o reklamę online, w pierwszym półroczu 2009 r. blisko połowa wydatków dotyczyła reklamy graficznej, co jest szczególnie istotne z punktu widzenia problemu wykorzystania sztuki cyfrowej w działalności promocyjnej przedsiębiorstw. Co więcej, udział reklamy graficznej w wydatkach na reklamę online rośnie w I półroczu 2008 r. stanowiły one 37% Najbardziej ucierpieli z tego powodu wydawcy prasy codziennej i magazynów w połączeniu z postępującym spadkiem czytelnictwa, mniej rynek reklamy telewizyjnej zwykle następuje wzrost oglądalności telewizji w stanach recesji.
 
 
Blogger Templates